Malta o krok od legalizacji marihuany.

Jak donoszą maltańskie media, Malta jest blisko wprowadzenia prawa, które pozwoli na uprawę marihuany oraz posiadanie jej na własny użytek. Projekt ustawy został zaakceptowany przez parlament i czeka na podpis prezydenta.

Posłowie poparli projekt ustawy o odpowiedzialnym używaniu konopi indyjskich stosunkiem głosów 36 do 27. Wszyscy posłowie Partii Pracy głosowali za ustawą, podczas gdy opozycja głosowała przeciwko niej. 

Ustawa czeka na podpis prezydenta. Maltańska opinia publiczna spodziewa się, że George Vella podpisze ją w ciągu kilku dni, co jest stałą praktyką wobec uchwał parlamentu.

Projekt ustawy umożliwia pełnoletnim osobom legalną uprawę do czterech roślin marihuany oraz zakup nasion na własny użytek.

Użytkownicy będą mogli również posiadać przy sobie do 7 g marihuany w miejscach publicznych bez obawy przed aresztowaniem, choć palenie jej w miejscach publicznych pozostaje zabronione. Dozwolone będzie przechowywanie do 28 g marihuany w domu. Osoby, które złamią to prawo, mają podlegać grzywnie w wysokości od 50 do 100 euro.

Źródło: „Times of Malta” 

Sprawdź nasze susze CBD i olejki CBD

Malta ma już zalegalizowaną marihuanę. Luksemburg, Niemcy i Szwajcaria pracują nad legalizacją.

1 thought on “Malta o krok od legalizacji marihuany.”

  1. Pingback: Czego możesz się spodziewać po zażyciu CBD? | pozytywnekonopie.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera