Tajlandia legalizuje marihuanę

25.01.2022r Tajlandia stała się pierwszym państwem w Azji które zalegalizowało marihuanę. Stało się tak po tym jak Agencja Antynarkotykowa we współpracy z ministerstwem zdrowia usunęły marihuanę i wszystkie substancje w niej zawarte z listy środków kontrolowanych w Tajlandii.

Wykreślenie z listy środków kontrolowanych przez Ministerstwo ds. Żywności i Leków będzie teraz musiało zostać formalnie podpisane przez ministra zdrowia i wejdzie w życie 120 dni po opublikowaniu w gazecie rządowej. Wynika to z usunięcia marihuany – gatunku rośliny, do którego należą zarówno marihuana, jak i konopie – w zeszłym miesiącu z listy nielegalnych narkotyków zgodnie z tajlandzkim prawem narkotykowym.

Osoby prywatne będą mogły uprawiać na własny użytek konopie indyjskie bez żadnych zezwoleń. Przedsiębiorcy którzy będą chcieli uprawiać marihuanę na szerszą skale i czerpać z tego zyski, będą musieli uzyskać odpowiednie licencje. Dotychczas za samo posiadanie marihuany groziło nawet 15 lat więzienia!

Legalizacja marihuany zebrała tłum entuzjastów i zwolenników konopi w Bangkoku. Paląc skręty świętowali decyzję o legalizacji marihuany w Tajlandii.

Tajlandia jest pierwszym państwem Azji Południowo-Wschodniej, który zdecydował się na pełną legalizację posiadania, użytkowania i obrotu konopiami indyjskimi. Debata na ten temat trwa również w Malezji i Singapurze.

1 thought on “Tajlandia legalizuje marihuanę”

  1. Pingback: Polska Marihuana Medyczna. Prezydent podpisał ustawę. | pozytywnekonopie.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do naszego newslettera